Akce roku 2012

Na této stránce naleznete seznam akcí připravovaných na rok 2012, které pořádá, nebo na kterých spolupracuje Západočeská pobočka ČAS s jinými organizacemi. Seznam těchto akcí bude průběžně aktualizován v Kalendáři akcí. Pokud chcete být včas informováni, přihlaste se do naší konference.

Akce v roce 2012

• 27. 2. Astrovečer od 18 hodin, HaP Plzeň
  • Soví noc – astronomové jsou, jak známo, noční ptáci a tak nám docela přišla vhod nabídka od NOSu (Nepomucký ornitologický spolek), zda bychom se s nimi nechtěli začátkem března účastnit nočního pozorování sov
  • jarní pozorovací víkend (23. – 25. března na hvězdárně v Rokycanech). V rámci pozorovacího víkendu se můžete těšit na přednášku Pavla Pecha na téma „Astrofotografická výprava do Chile“, která se uskuteční v sobotu od 14h na hvězdárně v Rokycanech.
  • Messierovský maratón 24. / 25. března (bude součástí pozorovacího víkendu). Po loňských dobrých zkušenostech se pořadatelé (Hvězdárna Rokycany, HaP Plzeň a ZpČAS) rozhodli ponechat v platnosti pravidlo, že do celkového hodnocení se započítávají všechny „soukromé“ maratóny od počátku kalendářního roku.
  • 21. 4. zájezd do technického muzea v Mnichově
  • 5. 5. geologicko-paleontologická vycházka v okolí Berouna
  • 12. 5. ornitologická vycházka v okolí Vrčeně akce s NOSem, která loni nadchla nejen přítomné děti
  • 9. 6. od 14h den dětí ve Štěnovicích
  • 11. 6. Astrovečer od 18 hodin, HaP Plzeň
  • 5. - 7. července - putování po (ne)astronomických zajímavostech (jih Čech a Moravy, Rakousko)
  • tradiční den s pobočkou na expedici pořádané HaP Plzeň (termín konání 6. – 19. srpna) bude letos nahrazen nocí s pobočkou – uskutečnit by se měla některý pátek, nebo sobotu v průběhu expedice, aby pracující členové pobočky nemuseli ráno pospíchat za svou obživou
  • Dny vědy a techniky v Plzni (14. – 15. září opět u Západočeského muzea)
  • Evropská noc vědců – 28. září - Nepomuk-náměstí
  • podzimní pozorovací víkend 5. – 7. října
  • geologicko-paleontologická vycházka – v průběhu října, pravděpodobně bude součástí pozorovacího víkendu
  • Astrovečer – v pondělí 26. listopadu 2012 od 18 hodin v učebně H+P Plzeň

Výstavy v roce 2012

ZpČAS disponuje několika výstavami, které je ochotná zdarma zapůjčit. Na přiloženém seznamu si můžete prohlédnout seznam realizovaných výstav v roce 2012, případně výstavu navštívit. Pro bližší informace o zapůjčení výstav nás kontaktujte. Základní informace včetně různých fotografií naleznete na přiložených odkazech.

Chcete si vypůjčit zajímavou výstavu pro vaši organizaci, školu, muzeum či firmu?
Den s Jiřím Grygarem
  • 15. 2. – 5. 3. 2012 ZŠ Horní Bříza
  • 7. 3. - 25. 3. 2012 Kino sokolský dům Vyškov
  • 16. 5. - 16. 6. 2012 Tachov
  • 19. 6. - 31. 7. 2012 Klášter Plasy
  • 7. 9. - 28. 9. 2012 Evropská noc vědců Nepomuk
  • 4. 10. - 31. 10. 2012 zámek Moravská Třebová
  • 12. 11. - 31. 12. 2012 Strašice, malá knihovna

V průběhu roku se budou opět konat „jednonoční“ expedice za tečnými zákryty hvězd Měsícem a dalšími zajímavými úkazy. O jejich konání budete vždy s předstihem informováni na stránkách zpravodaje.

Pokud narazíte na „něco“ zajímavého a dojdete k závěru, že by stálo za to uspořádat pobočkovou akci, dejte vědět některému z členů výboru!

Autor článku: Michal Rottenborn
Aktualizace: 27. 12. 2012