Západočeská pobočka

Pozorování noční oblohy v obci Nečtiny

Pozor - akce se z důvodu nepříznivého počasí neuskuteční!


V sobotu 24. září 2022 se uskuteční další pozorování noční oblohy v Manětínské oblasti tmavé oblohy, tentokrát ve sportovním areálu v obci Nečtiny.

Akce bude zahájena ve 20:00 krátkým úvodem o aktuálním dění na noční obloze. Následovat bude vlastní pozorování dovezenou astronomickou technikou. Z večer naše dalekohledy namíříme na planety Jupiter a Saturn. S přibývající tmou se přesuneme k objektům hlubokého vesmíru.Kdy akce skončí? To záleží především na zájmu a výdrži vás – návštěvníků. Akce se koná pouze za jasného počasí.

Návštěvníkům doporučujeme se vybavit i teplejším oblečením. Noci mohou být chladné, proto s tím prosím počítejte. Vezměte si s sebou pokud možno baterku s červeným světlem (vhodné je zadní světlo na kolo nebo obyčejná baterka překrytá červenou fólií), abyste nerušili ostatní. Používání bílého světla (např. v mobilu) je při sledování hvězd nevhodné!

Bližší informace o samotném pozorování hledejte na webových stránkách Hvězdárny v  Rokycanech a Plzni www.hvezdarnaplzen.cz nebo na facebooku www.facebook.com/HvezdarnaPlzen.

Autor článku: Josef Jíra
Aktualizace: 26. 9. 2022

© 2006-2024 Západočeská pobočka České astronomické společnosti