Západočeská pobočka

Z tepelského kláštera do vesmíru

Přijměte pozvání na astronomický program v areálu kláštera v Teplé, který pořádá Česká astronomická společnost ve spolupráci s Hvězdárnou v Rokycanech a Plzni, Fakultou pedagogická Západočeské univerzity v Plzni a Hroznatovou akademií v sobotu 31. 7. 2021 od 19h do 24h. V tento večer vám přiblížíme krásy vesmíru dovezenou astronomickou technikou a zodpovíme vaše dotazy. Zábavnou formou vám pak předvedeme řadu zajímavých fyzikálních pokusů, které si budete moci vyzkoušet na vlastní kůži. Proto neváhejte a přijďte navštívit klášter premonstrátů v Teplé, kde působily takové osobnosti, jakými byly Alois Martin David nebo Josef František Smetana.


Logo

Astronomický program v klášteře Teplá navazuje na speciální noční hru „Nocí ke hvězdám“ v klášteře Plasy, Kladruby a Teplá. Jedná se o netradiční večerní prohlídky, při nichž si můžete v nasvícených interiérech vlastním tempem a vlastní cestou prohlédnout vybrané části klášterních staveb. Návštěvu si můžete zpestřit hledáním tajenky, která je skrytá v detailech interiérů tří největších klášterů západních Čech. Luštit ji budete pomocí indicií a úkolů, které obdržíte při vstupu do objektu nebo je naleznete přímo na trase. Pokud vyluštíte tajenku na jednom objektu, získáte do dalšího kláštera vstup na tuto akci zdarma. Užijte si neobvyklou atmosféru barokních památek po svém.

Akce probíhá po oba večery a záleží pouze na vás, zda navštívíte kláštery všechny, pouze dva, nebo jen jeden. Odznak získaný za správné vyluštění tajenky slouží jako volná vstupenka do dalšího z klášterů po obě noci.

Vstupné činí 150 Kč na osobu. Rezervace není nutná. (Astronomický program a fyzikální hrátky zdarma).

Akce se uskuteční 30. a 31. července 2021. Po oba večery bude v  Hroznatově akademii kláštera v Teplé otevřeno od 19:00 do 24:00. Připojit se můžete kdykoliv.

Na noční hru Nocí ke hvězdám bude 31. 7. 2020 navazovat astronomický program, který připravily Česká astronomická společnost, Hvězdárna v Rokycanech a Plzni a Fakulta pedagogická Západočeské univerzity v Plzni.


Logo

Autor článku: Josef Jíra
Aktualizace: 4. 8. 2021

© 2006-2024 Západočeská pobočka České astronomické společnosti