Západočeská pobočka

Pozorování noční oblohy v obci Nečtiny

V pátek 26. července 2019 se uskuteční další pozorování noční oblohy v Manětínské oblasti tmavé oblohy, tentokrát ve sportovním areálu v obci Nečtiny.

Akce bude zahájena ve 20:30 povídáním o vesmíru v podání Lumíra Honzíka. Poté, zhruba od půl desáté, bude následovat vlastní pozorování oblohy. Než se setmí, namíříme dalekohledy určitě na planety Jupiter a Saturn. S přibývající tmou se přesuneme k objektům hlubokého vesmíru. Kdy akce skončí? To záleží především na zájmu a výdrži vás – návštěvníků.Akce se koná za každého počasí. Pokud by bylo zataženo, bude pozorování oblohy nahrazeno jiným programem. Jakým? Nechte se překvapit.

Návštěvníkům doporučujeme se vybavit i teplejším oblečením. Noci mohou být chladné, proto s tím prosím počítejte. Vezměte si s sebou pokud možno baterku s červeným světlem (vhodné je zadní světlo na kolo nebo obyčejná baterka překrytá červenou fólií), abyste nerušili ostatní. Používání bílého světla (např. v mobilu) je při sledování hvězd nevhodné!

Bližší informace o samotném pozorování hledejte na webových stránkách Hvězdárny v  Rokycanech a Plzni www.hvezdarnaplzen.cz nebo na facebooku www.facebook.com/HvezdarnaPlzen.

Autor článku: Michal Rottenborn
Aktualizace: 22. 7. 2019

© 2006-2024 Západočeská pobočka České astronomické společnosti