Západočeská pobočka

Pozorování meteorického roje Perseid

*KVŮLI NEPŘÍZNIVÉMU POČASÍ ZRUŠENO*

Jsou tady prázdniny, doba krásných letních nocí jako stvořených k posezení u táboráku, dobrodružství v noční přírodě nebo romantice pod hvězdnou oblohou. Užijte si opravdovou tmavou noc plnou světlušek, houkání sov a padajících hvězd! A pokud se chcete o vesmíru dozvědět víc a třeba se i podívat hvězdářským dalekohledem, tak přijeďte do Manětína, kde na místním letišti v sobotu 12. 8. 2017 bude od 21h probíhat astronomické pozorování noční oblohy.

Po západu Slunce budeme pozorovat nad západním obzorem planetu Jupiter a k ní se přidá Saturn se svým krásným prstencem. Následně bude probíhat pozorování meteorického roje Perseid, které však v pozdějších hodinách bude rušit Měsíc. Meteory se pozorují bez dalekohledu, vezměte si proto lehátko nebo karimatku, teplou deku a vhodné oblečení.

Akci pořádá České astronomické společnost, která oslaví v roce 2017 plných sto roků od svého založení. Bližší informace o samotném pozorování budeme aktualizovat na našich webových a facebookových stránkách www.facebook.com/zpcas. Pozorování se uskuteční pouze za jasného počasí!


Logo

Autor článku: Josef Jíra
Aktualizace: 12. 8. 2017

© 2006-2023 Západočeská pobočka České astronomické společnosti