Západočeská pobočka

Exkurze do technického muzea v Mnichově 18. 6. 2011

Západočeská pobočka ČAS ve spolupráci s Hvězdárnou a planetáriem Plzeň a oddělením fyziky FPE pořádá v termínu 18. 6. 2011 exkurzi do Německého muzea v Mnichově. Sbírku tohoto muzea tvoří více než 100 000 exponátů ze světa vědy a techniky. Právě díky velkému množství originálních exponátů je řazeno k nejzajímavějším muzeím techniky na světě. Sbírky jsou velmi rozsáhlé a natolik pestré, že zde každý návštěvník nalezne to, co ho zajímá. K vidění jsou exponáty spojené s lodní dopravou, těžbou surovin, replikou lidských buněk či expozice moderní fyziky, naleznete zde modely aut, letadel. Muzeum nabízí skutečné originální exponáty jako je V2, řez skutečnou ponorkou a další (viz přiložené foto). Velmi zajímavou expozicí je expozice astronomie a kosmonautiky, která zahrnuje funkční hvězdárnu, planetárium a celou řadu interaktivních modelů.


Organizační záležitosti:

Termín:18. 6. 2011 (sobota)
Čas odjezdu:z Plzně 5h 30m z parkoviště u Hamburku (současná budova soudu u malého Tesca)
Návrat:cca 22h
Doprava:členové České astronomické společnosti 520,- ostatní 550,- (cena nezahrnuje vstupné a pojištění, které si každý účastník zajišťuje individuálně)
Vstupné:si hradí každý účastník sám. Pro studenta, který bude na seznamu doktora Randy nebo vlastní kartu ISIC bude cena vstupného 3€. Cena pro skupinu nad 20 osob 7€ a 8,5€ pro skupinu menší.
Otevírací doba:od 9h do 17h (http://www.deutsches-museum.de/)

Autor článku: Josef Jíra
Aktualizace: 22. 6. 2011

© 2006-2024 Západočeská pobočka České astronomické společnosti