Evropská noc vědců 2009

Dovolte mi, abych Vás pozval již na pátý ročník Evropské noci vědců, který se uskuteční 28. září 2009. I tento rok se členové naší pobočky malou měrou zapojí do tohoto celoevropského programu, a to na dvou místech. Najdete nás jednak na Hvězdárně v Rokycanech, ale také v prostorách nově vybudovaného Regionálního technické muzeum o. p. s. v areálu Škodových závodů, kde budeme mít společný stánek s Hvězdárnou a planetáriem Plzeň a Katedrou obecné fyziky fakulty pedagogické ZČU v Plzni.

Více informací o samotném programu v Rokycanech a Plzni najdete na internetových stránkách Hvězdárny v Rokycanech nebo Techmanie.

Mgr. Pavel Kratochvíl při prezentaci modelu sluneční soustavy. Stánek Hvězdárny a planetária Plzeň, který se v roce 2008 soustředil na problematiku světelného znečištění .

Astronomická programová nabídka „Plzeň"

Přednášková činnost v prostorách Regionálního technického muzea „Techmanie“

• 17:00 „400 let od objevu dalekohledu“- Ing. Rostislav Medlín, Výzkumné centrum Nové technologie ZČU Plzeň
  • 19:00 „40. výročí od přistání prvních lidí na Měsíci“ - Lumír Honzík, Hvězdárna a planetárium Plzeň