Evropská noc vědců 2007

Dovolte mi, abych Vás pozval již na třetí ročník Evropské noci vědců, která se uskuteční 28. září 2007. I tento rok se členové naší pobočky malou měrou zapojí do tohoto celoevropského programu, a to hned na dvou místech. Najdete nás jednak na Hvězdárně v Rokycanech, ale také v prostorách Škodových závodů pod patronací Techmánie, kde budeme mít společný stánek s Hvězdárnou a planetáriem Plzeň a Katedrou obecné fyziky fakulty pedagogické ZČU v Plzni.

Více informací o samotném programu v Rokycanech a Plzni najdete na internetových stránkách Hvězdárny v Rokycanech nebo Techmanie.

Večerní přednášky na Noci vědců 2006 měly velký úspěch, fotografie pochází z druhé přednášky o Marsu v 3D, posluchači museli mít brýle pro správné zobrazení 3D obrázků. O velkém zájmu o přednášky na Noci vědců svědčí i to, že se někteří ani nedostaly do stanu.

Astronomická programová nabídka „Plzeň"

Přednášková činnost v atomovém krytu na nádvoří za 1. branou Škodovky

• 17:00 „Supravodivost a její využití ve vědě a technice“- Doc. Dr. Václav Havel, CSc., Katedra obecné fyziky fakulty pedagogické ZČU v Plzni
  • 19:00 „Jak vznikl vesmír“ - RNDr. Miroslav Randa Ph.D., Katedra obecné fyziky fakulty pedagogické ZČU v Plzni