Stáž na observatoři Hoher List 2007

další den..

..reportáž z pondělí 1. října 2007

„Konečně tady.“ I tak zněly hlasy některých z nás, kteří se již po druhé účastní odborné stáže na německé observatoři Hoher List, kterou si pro své studenty a spolupracovníky připravila Katedra obecné fyziky ZČU pedagogické fakulty. Je však třeba připomenout, že bez velmi dobré spolupráce Katedry fyziky PEF ZČU a pracovníků Hvězdárny a planetária Plzeň, by se tato akce nemohla uskutečnit v takovéto míře. Proč o tom všem vlastně informujeme na stránkách pobočky? Odpověď je v celku jednoduchá. Skoro všichni účastníci této expedice jsou zároveň členové Západočeské pobočky České astronomické společnosti. Pokud budete mít zájem prohlédnout si některé fotografie z naší expedice, tak sledujete náš fotografický seriál, který se budeme snažit aktualizovat každý večer.

Sraz jsme měli na 7 h, ale všechno naložit není nic jednoduchého.
Protože se chceme věnovat i pozorovaní s vlastní technikou, tak bylo třeba naložit i několik montáží.
Měsíc svítil jako blázen.
Kromě montáží, bylo nutné naložit i jídlo pro 18 lidí skoro na celý týden.
A tak vypadal náš vůz z výšky.
Na střeše jste našli skoro vše, od vánoček přes svíčkovou s knedlíkem tak i EQ 6.
Vejde se sem ještě něco?
Poslední záchvěv a hledání volného místa. Devět lidí s technikou, ale něco zabere.
Tohle je opravdu poslední věc. Víc už ani „ň“.
Ještě zabalit žebřík, bez něj by to opravdu nešlo.
Ještě pořádně upevnit plachtu a můžeme vyrazit.
Větší část naší skupiny, chybí pouze Míla z Chebu a Pepa co fotí.
Konečně tady. V 19h jsme si oddychli, protože jsme úspěšně dorazili na hvězdárnu.
Náš vysněný domeček. Kdo říká, že se netěšil na obsah této kopule, tak lže. 106 cm v průměru je 106cm.
A nyní nezbytné vybalení našeho harampádí.
Kam to všechno přijde?
Náš hostitel Michael při vaření.
Vypadá to opravdu lákavě.
A chutná to ještě lépe.
Někteří se pořád nemohou probrat z toho šoku. Každý dostal svůj vlastní klíč a může kamkoliv. Je libo metrový či šedesáticentimetrový dalekohled?
další den..

Aktualizace: 3. 10. 2007