Dny vědy a techniky

16. a 17. září 2011 se v Plzni uskutečnila akce s názvem Dny vědy a techniky. Západočeská pobočka České astronomické společnosti měla svůj stánek před Západočeským muzeem společně s Hvězdárnou a planetáriem Plzeň, Hvězdárnou v Rokycanech a oddělením fyziky Pedagogické fakulty.

Díky vývoji počasí, které se v průběhu týdne umoudřilo, navštívilo náš stánek několik tisíc návštěvníků. V pátek dopoledne to byli převážně žáci a studenti z plzeňských škol. Hlavní činností byla stavba raket z PET láhví, které si úspěšní modeláři mohli vystřelit z improvizovaného kosmodromu. Každou hodinu startovaly upravené rakety na vodní pohon a rakety na tuhá paliva. Zněly také exploze PET láhví, které byly plněné tekutým dusíkem. Rekordní let byl 55 metrů.

Na závěr akce jsme využili zbytek tekutého dusíku, který jsme nalili do kašny před muzeem, a přihlížející diváky zahalila pohádková mlha.

Více fotografií naleznete ve webové galerii.

Autor článku: Jakub Toman
Aktualizace: 21. 9. 2011